Skip to main content

Tercih Günlerinde COVID-19 Tedbirleri ve Uygulamaları

Tercih Günleri Uygulama ve TedbirleriYerleşkelerimize yapılan ziyaretlerde sosyal mesafe ve hijyen kurallarına son derece özen gösterilmektedir. Görevli personelimiz kendi ve siz değerli ziyaretçilerimizin sağlığını korumak için istisnasız olarak maske ve pvc siperlik ile görevlerini sürdürmektedir.

Yerleşkelerimize giriş yapan kişilerin vücut sıcaklıkları turnike geçişi sırasında temassız kızılötesi ateş ölçme cihazları ile bina girişinde ise termal kamera sistemi ile ölçülmektedir.

 

Tercih Günleri Uygulama ve Tedbirleri

 

Yerleşke giriş ve çıkışlarına konumlandırılan hijyenik paspaslar ile bulaş riskini en çok arttıran unsurlardan biri olan ayaklar da dezenfekte edilmektedir.

Tercih Günleri Uygulama ve Tedbirleri

İnsan teması olabilecek tüm alanlar günde en az 2 kez genel temizlik ürünleri ile (Diversey Harmony ürünü) temizlenmektedir. Sonrasında bu yüzeyler (REA RTU veya muadili) özel dezenfektanlarla gün boyu temizlenmeye devam edilmektedir.

Tercih Günleri Uygulama ve Tedbirleri

 

Kişisel temizlik ve dezenfeksiyon önlemleri konusunda alınan tedbirler ve uyarılar tüm yerleşkelerde devam etmektedir.  

 

Tercih Günleri Uygulama ve Tedbirleri

 

Maske, eldiven ve kişisel hijyen atıkları;  

Tercih Günleri Uygulama ve TedbirleriÇevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 08 Nisan 2020 tarihinde yayınladığı genelgeye uygun olarak, bina ve yerleşkelerimizde oluşan maske, eldiven ve diğer kişisel hijyen malzeme atıkları diğer atıklardan ayrı olarak muhafaza edilip, tıbbı atık yönetimi prosedürüne uygun olarak ilgili kuruluşlara teslim edilmektedir.  
 
Genel alanların uzun süreli dezenfeksiyonu için U.L.V. ( Ultra Low Volume ) sistemi,  Nano-teknolojik dezenfektanlar (Antimic veya muadili) tatbik edilerek kullanılmaktadır. Bu sistemle son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisi üretilmekte, kullanılan solüsyon havada uzun süre kalacak şekilde partiküllere bölünerek yüzeylere temas süresi uzatılmakladır.

Tercih Günleri Uygulama ve Tedbirleri


 
Daha güvenli bir görüşme ortamı için tüm kişisel korunma tedbirleri yanında tanıtım masalarında şeffaf bariyerler yapılmış, oturma gurupları seyreltilmiş, ikram alanlarında gerekli mesafe için görsel uyarılar yapılmıştır.

Tercih Günleri Uygulama ve Tedbirleri

 

Tercih Günleri Uygulama ve Tedbirleri

 

DESTEK HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI