Skip to main content
deneme

Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, 02 Ekim 2021 Cumartesi günü Ataköy yerleşkesi ZA-01 amfisinde tüm yerleşkelerde görevli temizlik personellerinin katılımıyla; “Ekip Çalışması ve İletişim Becerileri”, “Kişisel Bakım ve Hijyen”, “COVID-19 Pandemisi”, “Temizlik ve Dezenfekte Uygulamaları” konularında genel değerlendirme eğitimi gerçekleştirildi. 
 

İKÜ İşaret Dili Korosu’ndan Sokak Hayvanları için Çağrı
İKÜ İşaret Dili Korosu, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) nedeniyle evlerde olduğumuz bu dönemde, sokak hayvanları için farkındalık videosu hazırlayarak herkesi kapılarının önüne birer kap su ve mama bırakmaya davet etti.
İKÜ Hemşirelik Bölümü "farkınızdayızyanınızdayız" Videosu

İstanbul Kültür Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin sağlık çalışanları için "farkınızdayızyanınızdayız" başlıklı bir video hazırladılar. Videoyu izlemek için lütfen tıklayın...

Dr. Bahar Akıngüç Günver’in İKÜ Gündemine İlişkin Mesajı - VI
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ile değişen İKÜ gündemine ilişkin bir mesaj yayınladı. "Değerli Kültür Ailem, Pandemi süreciyle başlayan gündem mesajlarında 6. haftayı geride bırakıyoruz.
Mutfak Alışverişinde Hijyen Dönemi
Gıdanın hazırlanması, ulaştırılması, en önemlisi tüketiciye teslim edilmesi aşamaları, Yeni Koronavirüs Hastalığı’nın (COVID-19) insandan insana bulaşması riskini de taşıyor. COVID-19 salgını, gastronomi sektörüne ağır bir darbe vurduğu gibi, beslenme sistemimizi de derinden etkiledi. Uzmanlarca yapılan evde kalın uyarıları virüsten kurtulmak için çok önemli ama temel ihtiyaçlarımız nedeniyle ister istemez dışarıyla bağlantımız kaçınılmaz.
COVID-19 Sürecindeki Ebeveyn-Çocuk İlişkisi
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Toran koordinatörlüğünde, COVID-19 karantina sürecinde profesyonel iş yaşantısında yer alan Türk ve Çinli ebeveynlerin evde çocuklarıyla yaşadıkları deneyimlere yönelik bir araştırma gerçekleştirildi. Araştırmada, ebeveynlerin, salgın sonrası çocuklarını yaşamlarının merkezine almak istedikleri ortaya çıktı.
Oruç Tutarken Bağışıklığı Güçlü Tutacak Öneriler
Ramazan ayı bu yıl Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını sebebiyle evlerde geçiyor. Bu dönemde, oruç tutanların bağışıklık sistemlerine ayrıca dikkat etmeleri gerektiğini vurgulayan İstanbul Kültür Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürhan Raif Çiftçioğlu, Ramazan ayında doğru beslenme ve yeme alışkanlıkları hakkında bilgi vererek bağışıklık sistemini güçlendirici tavsiyelerde bulundu.
Prof. Dr. Emre Alkin Öğrencilerimizle Buluştu
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO), 28 Nisan 2020 Salı günü “Corona Sonrası Hayat” başlıklı bir e-seminer düzenledi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Ekonomist, Yazar ve Akademisyen Prof. Dr. Emre Alkin, COVID-19 pandemisi öncesi ve sonrası Türkiye’deki ve dünyadaki ekonomik konjonktür hakkındaki değerlendirmelerini öğrencilerimizle paylaştı.
“Liderliğin Pandemiyle Sınavı”
Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver, Hürriyet gazetesi web portalındaki eğitim köşesinde konuk yazar olarak yer aldı. Dr. Bahar Akıngüç Günver, pandemi sürecindeki değişimlere değinerek, “Kuruluşundan bu yana tüm süreçlerini bildiğim üniversitemizin yerleşkeleri ilk kez bu kadar sessiz. Bazen geç çıktığım akşamlarda kütüphanenin ışıkları yanardı...
COVID-19’un Ruh Sağlığımız Üzerindeki Etkileri
Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) pandemisi dünyayı etkisi altına alırken hepimiz içinde bulunduğumuz hızlı değişen ve belirsiz olan bu duruma stres, korku ve yaygın endişe gibi doğal ve normal olan tepkilerle yanıt verebiliriz. Salgın hastalık dönemlerinde insanlar pek çok sıkıntı ile karşılaşabilmektedir. Bu sıkıntıların başında hastalık kapma ve ölüm korkusu gelmektedir.
Subscribe to Koronavirüs