Skip to main content

Mütevelli Heyet Başkanımız Dr. Bahar Akıngüç Günver'in 61. Yıl Mesajı

Kültür Ailesinin Değerli Üyeleri, 

Bundan tam bir yıl önce Kültür Koleji’nin 60’ıncı kuruluş yıldönümünü karşılamanın heyecanı içindeydik. 26 Eylül 2020 için pek çok planımız vardı. Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Lale Akıngüç’ün liderliğinde Kültürün Kültürüne yakışır, bütün yıla yayılacak; sanat, bilim, eğitimle iç içe, dolu dolu bir program hazırlamıştık. Özetle ajandamıza 26 Eylül 2020’yi bundan tam bir yıl önce yazdık. Ancak Eylül 2019’da heyecanla başladığımız 60’ıncı yıl projelerimiz, Mart ayında pandemi nedeniyle hayalini kurduğumuz gibi gitmedi ve bahar döneminde programlarımızı ertelemek zorunda kaldık. Evet, kurumsal hafızamızda 60’ıncı yıla ilişkin planladığımız gibi bir kutlama fotoğrafımız yok. Ancak aradan geçen zaman çok daha büyük, çok daha anlamlı bir eseri ortaya çıkardı. Biz Kültür Ailesi olarak 60’ıncı yılımızda deneyimlerimizden aldığımız güçle; çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacağımız bir cesaret, bir paylaşım, bir dayanışma öyküsü yazdık. Hayat, planlarımızın yönünü değiştirse de esas amacımızdan sapmadık. 61 yıl önce paylaştığımız “Öğrencilerin Hizmetinde” sözünün arkasında durmayı her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de birlikte başardık. 

Korktuğumuz zamanlar da oldu, yorulduğumuz anlar da. O anlarda gücümüzü sahip olduğumuz kültürden, yarım asrı aşan deneyimimizden aldık. Şimdi 61’inci yılımızı idrak ederken birlikte çalıştığımız her başlıkta, aştığımız her zorlukta, paylaştığımız her ayrıntıda birlikte büyümeye devam edeceğiz. 

Kültür Ailesi olarak her zaman yapabileceğimiz bir şeyler var. Şu aşamada koşullar belli kısıtlamalara neden olsa da dijital dünyada bugün “Türkiye’nin Eğitimde 60 Yıldır Bir Kültür’ü Var” sözünü duyurmaya başladık. Kültür’e dair tüm anılarınızı, paylaşımlarınızı, beklentilerinizi, dileklerinizi sosyal medya hesaplarımızdan paylaşabiliriz. 60 yıla, en az 60 fotoğraf bırakmak, binlerce mezunu, öğrencisi, velisi olan bir eğitim kurumu için hiç zor değil. Birlikte başarabiliriz. #bizimzamanımızdakültür hashtagi ile tüm sosyal ağlarımızda Kültür tarihini birlikte yeniden yazabiliriz. 

Bugüne ve geleceğe dair gençlerimize, çocuklarımıza anlatacak, onlarla paylaşacak bir Kültürümüz var. 
Hep birlikte, nice güzel yıldönümlerini sağlıkla paylaşmak dileğiyle…

Dr. Bahar Akıngüç Günver
İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı