Skip to main content

İKÜ Yerleşkeleri ve Yurtlarında Dezenfeksiyon İşlemleri Hk.

Değerli İKÜ Ailesi,

COVID-19 sonrası Yerleşkelerimize ve Yurtlarımıza geri dönüşte alınan  tedbirler kapsamında Kız Yurdu ve Erkek Yurdu 17.09.2021 Cuma;  Ataköy, Şirinevler, Basın Ekspres ve İncirli yerleşkelerimizde ise 18.09.2021 Cumartesi günü fiziki çalışmaya başlayan akademik/idari personel ofisleri, ortak kullanım alanları, sınıflar, amfiler ve laboratuvarlar  virüslere karşı ULV sistemi ile dezenfekte edilecektir. 

U.L.V. ( Ultra Low Volume ) sistemi;

Son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisi üretme sistemidir. Kullanılan solüsyon havada uzun süre kalacak şekilde partiküllere bölünerek yüzeylere temas süresi uzatılmakla, bu sayede en az etken madde ile virüslere karşı en etkili ve en ekonomik mücadele sağlanmış olmaktadır.

U.L.V. makineleri ile tüm alanların virüslere karşı dezenfekte edilmesi ve bu konuda dikkat edilmesi gereken hususlar,

•            Dezenfeksiyon işlemi başlamadan önce tüm çalışanlar masalarını ve çalışma alanlarını boşaltmaktan sorumludur. (masa üzerindeki objeler ve evraklar) 
•            Tüm elektronik ekipman “kapalı” konumda olmalıdır.
•            Hassas ekipmanların üzeri örtülmeli, bu ekipmanlar  kullanıcısı tarafından dezenfektan ile manuel temizlenmelidir. 
•            Alan, ULV makine ile spreylenecek, dezenfektanın teması için 60 dakika  kapalı tutulacak, sonrasında 60 dakika süre ile  havalandırılacaktır.

Saygılarımızla,
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı