Skip to main content
“AGMER Webinar Serisi–II”
Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin ikincisi, 27 Nisan Pazartesi günü saat 18.00’de “Korona Sonrasında Yeni Bir Dünya Düzeni Doğar mı? Türkiye Nasıl Hazırlanmalı?” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Global Resources Partnership, London Energy Club ve Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.
"Bir Eğitim Duayeninden Ders Gibi Mektup”  
Hürriyet gazetesi Eğitim Editörü Nuran Çakmakçı, Kültür Koleji Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Onursal Başkanımız İnş. Yük. Müh. Sayın Fahamettin Akıngüç'ün mesajından yola çıkarak "Bir eğitim duayeninden ders gibi mektup” başlıklı köşe yazısı hazırladı.  25 Nisan 2020 tarihli gazetede yayımlanan köşe yazısını okumak için tıklayınız...
“AGMER Webinar Serisi-1"
Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (AGMER) tarafından düzenlenen “AGMER Webinar Serisi (Bireysel ve Kurumsal Dayanıklılık)”nin ilki, 26 Nisan Pazar günü saat 16.00’da “Aile İşletmelerinde Veliaht Koçluğu” başlığı ile Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirildi. Veliaht Koçu Tunç Vidinli’nin konuşmacı olduğu etkinlikte; aile şirketlerinde devir sorunları, devralacak yöneticinin hazırlanması ve yeni nesillere aktarımda yapılması gerekenler öğrencilere aktarıldı. 
Uçuş Harekat Yöneticiliği Programı'na Dispeçer Yetkisi
İstanbul Kültür Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Uçuş Harekât Yöneticiliği Programı'na, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından “Uçuş Harekât Uzmanı (Dispeçer) Eğitimi” yetkisi verildi. Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü Dispeç Eğitim Yönetmeliği ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Uçuş Harekât Uzmanı Lisans Yönetmeliği'ndeki şartları bütün yönleriyle karşıladığını ve uluslararası kriterlere uygun onaylı program olduğu tescillendi. 
Azami Öğrenim Süresi Dolan Öğrencilerimizin Dikkatine
2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı GÜZ yy sonunda azami öğrenim süresi dolan ve Ek Sınav hakkı bulunan öğrencilerimizin dikkatine; Bahar YY Ek Süre Başvuru Başlangıç ve Bitiş Tarihleri: 20 Nisan – 15 Mayıs 2020 Bahar YY Ek Süre Sınavları Başlangıç ve Bitiş Tarihleri: 8-10 Haziran 2020
"Önce Öğrenci Sonra Not"
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Cumhuriyet gazetesinden Figen Atalay'ın sorularını yanıtladı. "Her şeyin böylesine zor yaşandığı bir dönemde, benim için önce öğrenci gelir, not değil" diyen Dr. Bahar Akıngüç Günver, "Çocuklar ve gençler zaten koronavirüs ile başlı başına bir sınav, müthiş bir yaşam testinden geçiyorlar. Öğrenmeyi zora sokmamak, olumlu şeyler verebilmek önemli" ifadelerini kullandı.
YÖK Başkanı Uzaktan Eğitim Sürecini Anlattı
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) pandemisi devam ederken üniversitelerdeki eğitimin devamı için alınan tedbirleri anlattığı makalesi, dünya akademi camiasının yakından takip ettiği University World News’te yayınlandı. Saraç, yazdığı makalede dijital eğitime artık yoğun bir akım başladığını söyledi. Prof. Dr. Saraç, Türkiye'ye gelmeden bir ay önce pandeminin bulunduğu ülkelerde üniversiteleri nasıl etkilediğini YÖK'ün Uluslararası İlişkiler Dairesi tarafından incelendiğini açıkladı. 
İİBF Dekanı Prof. Dr. Ali Şen, Öğrenciler ile Buluştu
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şen, 12 Nisan Pazar günü saat 21.00’de fakülte Instagram hesabı (@iibf.iku) üzerinden canlı yayın gerçekleştirdi. Arş. Gör. Şerif Yüksel moderatörlüğünde düzenlenen yayında, Prof. Dr. Ali Şen öğrencilerin sorularını yanıtladı. Yaklaşık 1 saat süren yayında, öğrencilerimiz dekanlarına sorularını, eleştirini ve önerilerini doğrudan yöneltme imkânı buldu.
2019-2020 Akademik Takvim Değişikliği
Değerli İKÜ Ailesi, 17 Nisan 2020 günü yapılan  ve bütün dekanlarımızın, fakülte temsilcilerimizin , müdürlerimizin katıldığı senatomuzda, YÖK tarafından alınan kararlar doğrultusunda, oy birliği ile aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır. Detaylar için https://www.iku.edu.tr/tr/akademik-takvim 1.    2019-2020 bahar yarıyılının bütün dersleri uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmaya devam edecektir.  2.    2019-2020 bahar yarıyılı dersleri 15 Mayıs 2020 günü sona erecektir.  3.    2019-2020 bahar yarıyılı yarıyıl sonu sınavları 1 Haziran 2020 günü başlayacaktır.
Sen #evdekal Biz Etkinlikleri Sana Getiririz
İstanbul Kültür Üniversitesi, Yeni Koronavirüs Hastalığından (COVID-19) korunma önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilmesi ile tüm yerleşkelerini kapatmasına rağmen etkinliklerine hız kesmeden online olarak devam ediyor. Online eğitimlerin yürütüldüğü Sanal Sınıf ve Üniversitemizin sosyal medya hesapları aracılığıyla ayağınıza gelen etkinlikleri Unical sistemimizden takip edebilirsiniz.
Subscribe to Uzaktan Eğitim